Plazma Tamir Fiyatları

Plazma tamir fiyatları yaşanılacak arızaya göre değişmektedir. Örneğin her zaman yaptığınız gibi televizyonunuzu açtınız ve bir de baktınız ki ekran da bir veya birden fazla dikey çizgi var. Bu bir panel arızasıdır ve  büyük maliyetlerle onarımı oluşacak bir arıza değildir. Bu tarz panel arızalarının onarımı içinde servisler genelde ekran boyutuna göre 1.000 TL ile 2.000 TL arasında onarım fiyatları istemektedir. Genellikle de bu fiyatlar ödemektense yeni bir televizyon alınmaktadır

 

Bunun yanında başka bir arıza şekli oksitlenmeden dolayı ekrana renk verisini taşıyan kartlar zarar görmekte ve çalışmamaktadırlar. Bu arızadan dolayı genelde ekranda karışık  görüntüler oluşmaktadır.Oksitlenmeden dolayı ekranda oluşan arızalarının onarımları artık eskisine göre daha uygun fiyatlara yapılmaktadır. 2.000 TL ler yerine ortalama 450 TL ile 600 TL arasında yapılmaktadır.

 

Ayrıca ekran kırılması gibi arızalarda da 1.000-2.000tl arası bir ücret talep edilebilmektedir. Yine televizyon marka ve modellerine göre de bu fiyat değişmektedir. En uygun maliyet oranını öğrenmek için televizyon arızasının ayrıntılı bildirilmesi gerekmektedir.